صفحه اصلی

متاسیلیکات سدیم

متاسیلیکان

متاسیلیکات سدیم

 Na2SiO3.5H2O

 

متاسیلیکات سدیم پودری سفید رنگ و بدون بو می باشد.عمده مصرف این ماده درصنایع کاشی و سرامیک به عنوان روانسازمواد اولیه و دوغاب می باشد.این ماده با ایجاد سیالیت مناسب در دوغاب پخت کاشی و سرامیک باعث کاهش میزان آب مصرفی میشود . این کارموجب کاهش مصرف انرژی (جهت حذف آب موجود در مواد اولیه)و افزایش راندمان تولید می گردد.

سدیم متا سیلیکات این قابلیت را دارد که به راحتی به حالت محلول در آب درآمده تا در ترکیب دوغاب بدنه مورد استفاده قرار گیرد.همچنین این محصول مانع از ترک خوردن محصولات هنگام پخت می شودو با توجه به قیمت مناسب آن صرفه اقتصادی ایجاد می کند

 • این ترکیب می تواند سختی آب را کاهش دهد و در نتیجه منجر به کف کنندگی بیشتر در شوینده ها می شود. به همین دلیل یکی از کاربردهای عمده آن به عنوان افزودنی در شوینده ها می باشد. در صابون، شامپو و پودر های شستشو استفاده می شود.

اگر بخواهیم به کاربردها و مزایای Sodium metasilicate اشاره کنیم، می‎توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 1. سرامیک
 2. کاغذ ولوله
 3. صنایع نسوزریخته‌گری
 4. بتن
 5. آب‌بندی در تعمیر خودروها
 6. در چسباندن لایه های مقوا
  • متاسیلیکات سدیم ۵ آبه

 •  متاسیلیکات سدیم ۵ آبه جهت روانسازی دوغ آب شرکتهای کاشی سرامیک, شوینده های صنعتی, چربی گیری صنعتی در صنایع دامی,و  چربی گیر صنعتی در صنایع غذایی قابل استفاده میباشد.
 • متاسیلیکات سدیم ۹ آبه

 • متاسیلیکات سدیم ۹ آبه  پودری جهت روانسازی دوغ آب شرکت های تولید کاشی سرامیک و چینی بهداشتی مطابق با فرمولاسیون خاک آنها ارائه میشود
 • از این ماده در تولید صابون و مایع‎های شوینده در کارخانه‎جات تولیدی استفاده زیادی می‎شود.
 • زمانی که از این ماده شیمیایی در تولید محصولاتی نظیر رنگ استفاده می‎شود، محصول از قابلیت ضدزنگ‎ برخوردار می‎شود. به این ترتیب، رنگ‎هایی که با عنصر Na2SiO3 تولید می‎شوند اصولا همگی ضدزنگ هستند
 • کاربرد دیگر این محصول قابلیت چسبندگی آن است. این قابلیت باعث می‎شود تولیدکنندگان از این عنصر شیمیایی در ساخت چسب یا کارتن بهره زیادی ببرند.
 • علاوه بر موارد فوق، مزایایی نظیر قابلیت تمیزکنندگی بالای این ماده شیمیایی، سازگاری بالای این ماده شیمیایی با محیط‎ زیست و مقاومت بالای سدیم متاسیلیکات در مقابل آب و آتش باعث شده است که گروه گسترده‎ای از تولیدکنندگان داخلی و خارجی از این عنصر شیمیایی در تولید محصولات متنوعی نظیر چسب، رنگ، سیمان و مایع‎ ظرفشویی ،شوینده های صنعتی ، انواع چربیگیرها ، پودر ماشین ظرفشویی ، تصفیه آب ،دیگ های بخار برای تبدیل محیط اسیدی به قلیایی بهره ببرند.
 • فروش متاسیلیکات

  متاسیلیکات به عنوان یک ماده معدنی کاربردی در مواد شوینده لباسشویی، سرامیک، آبکاری، منسوجات، چاپ، کاغذسازی، بتن، سیمان، مواد نسوز، روغن ها، پردازش چرم و بسیاری از زمینه های صنعتی دیگر توسط شرکت شیمی فر ایران به فروش می رسد.

   

 •  اطلاعات ایمنی 

  سدیم متا سیلیکات بسیار خورنده است بنابراین در هنگام کار با آن نکات ایمنی را رعایت کنید. از روپوش، دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید. خورنده است و در صورت تماس با پوست آسیب جدی به پوست وارد می کند. همچنین در صورت تماس با چشم منجر به قرمزی، تحریک و سوزش چشم می شود و آسیب وارد می کند. بلع آن منجر به تهوع، درد و سوزش معده، آسیب به مری و در کل مشکلات شدید گوارشی شده و استنشاق آن باعث ایجاد مسمومیت می شود.

  • در صورت استنشاق، به هوای تازه رفته و نفس عمیق بکشید. اگر مشکل رفع نشد از اکسیژن استفاده کنید.
  • اگر با پوست یا چشم تماس داشت، سریعا محل را با آب به مدت 15 دقیقه بشویید. سپس محل را خشک کنید و اگر علائم ادامه داشت به مرکز پزشکی مراجعه کنید.
 • متا سیلیکات سدیم از نظر سازمان غذا و دارو (آمریکا) FDA یک افزودنی غذایی غیرمستقیم است که می تواند از طریق شستشو یا ضدعفونی کردن میوه ها و سبزیجات و استفاده از انواع مواد شوینده وارد بدن انسان شود.توجه داشته باشید که حرارت دادن این ماده تا مرحله تجزیه شدن باعث تولید دود سمی Na2O می شود بنابراین اقدامات لازم جهت تهویه مناسب را مورد نظر قرار دهید.بلع، استنشاق و تماس با متاسیلیکات سدیم برای انسان خطرناک است.  برای کار کردن با متاسیلیکات سدیم از دستکش، ماسک و عینک های محافظ استفاده کنید. در صورت تماس پوست با این ماده به خوبی محل را با آب شستشو دهید و در صورت بلع حتما با مراکز درمانی تماس بگیرید.
 • سدیم متاسیلیکات شرکت شیمی فر ایران

  شماره تماس های واحد بازرگانی :
  02188746952
  02188746104
  02188755004

 


شرکت شیمی فر ایران