صفحه اصلی

سدیم متاسیلیکات با فرمولهای شیمیایی    Na2SiO3.5H2O

 

سدیم متاسیلیکات پودری سفید رنگ و بدون بو می باشد.عمده مصرف این ماده درصنایع کاشی و سرامیک به عنوان روانسازمواد اولیه و دوغاب می باشد.این ماده با ایجاد سیالیت مناسب در دوغاب پخت کاشی و سرامیک باعث کاهش میزان آب مصرفی میشود . این کارموجب کاهش مصرف انرژی (جهت حذف آب موجود در مواد اولیه)و افزایش راندمان تولید می گردد.

سدیم متا سیلیکات این قابلیت را دارد که به راحتی به حالت محلول در آب درآمده تا در ترکیب دوغاب بدنه مورد استفاده قرار گیرد.همچنین این محصول مانع از ترک خوردن محصولات هنگام پخت می شودو با توجه به قیمت مناسب آن صرفه اقتصادی ایجاد می کند

اگر بخواهیم به کاربردها و مزایای Sodium metasilicate اشاره کنیم، می‎توانیم موارد زیر را نام ببریم:

شوینده های بهداشتی :

 • از این ماده در تولید صابون و مایع‎های شوینده در کارخانه‎جات تولیدی استفاده زیادی می‎شود.
 • زمانی که از این ماده شیمیایی در تولید محصولاتی نظیر رنگ استفاده می‎شود، محصول از قابلیت ضدزنگ‎ برخوردار می‎شود. به این ترتیب، رنگ‎هایی که با عنصر Na2SiO3 تولید می‎شوند اصولا همگی ضدزنگ هستند
 • کاربرد دیگر این محصول قابلیت چسبندگی آن است. این قابلیت باعث می‎شود تولیدکنندگان از این عنصر شیمیایی در ساخت چسب یا کارتن بهره زیادی ببرند.
 • علاوه بر موارد فوق، مزایایی نظیر قابلیت تمیزکنندگی بالای این ماده شیمیایی، سازگاری بالای این ماده شیمیایی با محیط‎ زیست و مقاومت بالای سدیم متاسیلیکات در مقابل آب و آتش باعث شده است که گروه گسترده‎ای از تولیدکنندگان داخلی و خارجی از این عنصر شیمیایی در تولید محصولات متنوعی نظیر چسب، رنگ، سیمان و مایع‎ ظرفشویی ،شوینده های صنعتی ، انواع چربیگیرها ، پودر ماشین ظرفشویی ، تصفیه آب ،دیگ های بخار برای تبدیل محیط اسیدی به قلیایی بهره ببرند.

  سدیم متاسیلیکات شرکت شیمی فر ایران

  شماره تماس های واحد بازرگانی :
  02188746952
  02188746104
  02188755004

 


شرکت شیمی فر ایران